Makinanın ana çalışma prensibi, 5 CNC kontrollü eksenin senkronize hareketine dayanır.
Özel tasarım gövdesi ve tüm mekanik aksamı, en zorlu koşullarda dahi makinanın doğru hassasiyette çalışmasını garanti altına alır.
6 ve 12 metre olarak standart üretimi yapılan TurcCut Tube, istenilen ölçülerde üretilebilir.
A ekseninin 380°’lik hareketi, yazılımsal olarak özel tasarlanmış olup, çevrim hareketi tamamlandığında kontürlerin doğru birleşmesini altına alır.
Benzer sistemlerde, işlem yapılacak boru yada profil kesim kafasına doğru sürülmektedir. TurcCut Tube sisteminde ise lazer kesim kafası parça üzerinde hareket etmektedir, malzeme sürme hareketi yoktur. Bu özellik ardışık kesimlerde pozisyon ve açı kaybını engeller. Ø600 mm’e kadar işlem yapılabilirk
Kesim işlemi yapılacak olan boru ve profillerde boy uzadıkça muzluk ve ovallik sorunu dolayısıyla istenilen açı ve hassasiyet yakalanamamaktadır. TurcCut Tube lazer sistemlerinde borunun V yatak içerisinde çevrilmesi ve hapsedilmesiyle bu sorun ortadan kalkmaktadır.
Laser SOS mühendisleri tarafından geliştirilen yazılım sayesinde, program üzerinde istenilen kesim çizimleri oluşturabilir, isterseniz dışarıda hazırladığınız çizimleri programa aktararak kesim yapabilirsiniz.
TurcCut Tube Boru kesim sisteminde, takılıp - çıkarılabilir ilave ekipmanlarla farklı ölçü ve şekillerde profiller doğru ve hassas ölçülerde kolayca kesilebilmektedir.Seri üretim ihtiyacı olan işletmelerde talep edilmesi halinde yükleme ve boşaltma sistemi ilave edilebilmektedir.

Lazer Güçleri 1.5 kW 2 kW 3 kW 4.5 kW
Maksimum Boru Çapı Ø 610 ( Ø 914 Opsiyonel)
Minimum Boru Çapı Ø 50 ( Ø 10 Opsiyonel)
Makine Ölçüleri (Boy, En, Yükseklik) 6000 x 1200 x 2500 mm
Maksimum Kaynak Ağzı Kesim Açısı +22.5° / -22.5°
Kesim Kafası +22.5°, -22.5° 6 Saniye
Maksimum Ayna Dönüş Hızı 10 rpm
Ayna Üzerinde Max Statik Radyal Yük 600 N
Pozisyonlama Hassasiyeti ± 0.1mm
Kesim Hassasiyeti ± 0.1mm
Kesime Uygun Profiller Yuvarlak, Kare, Dikdörtgen, Oval

Lazer Kaynak Kafası

  Lazer Kesim Kafası İçerikTURCTUBE LAZER BORU KESİM MAKİNASI
Laser SOS D 2000 Disk Lazer Kesim Makinası